faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

“4Xmāksla” projekta aktivitātes Kandavā16.08.2019

No 12.-15.augustam Kandavas Mākslas un mūzikas skolā norisinājās projekta “4Xmāksla” 7.aktivitāte  Amatu dienas Kandavā.

Tas ir piecu partnerību – Saldus Rajona Attīstības biedrības, partnerības – Madonas novada fonds, Ludzas rajona partnerības, Partnerības laukiem un jūrai un Kandavas partnerības( Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai  Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma 19.3. “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ) starpteritoriālais sadarbības projekts  “Mākslas skolas pedagogu un skolēnu prasmju pilnveidošana radošās industrijas attīstīšanai sadarbības partneru teritorijās” (akronīms: 4xmāksla).

Projekta “4xmāksla” mērķis ir veicināt radošās industrijas attīstību sadarbības partneru teritorijās, pilnveidojot mākslas skolu pedagogu profesionālās kompetences, skolēnu māksliniecisko iemaņu attīstību, organizējot izglītojošus pasākumus un iesaistot vietējo sabiedrību.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

SIA “AAS “Piejūra” aicina samazināt atkritumu apjomu, tos šķirojot15.08.2019

No 1. augusta atkritumu apsaimniekošana SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” darbības zonā izmaksā vairāk nekā līdz šim. Ko darīt iedzīvotājiem, lai samazinātu ikmēneša rēķinu par saņemto pakalpojumu? Samazināt atkritumu apjomu, tos mērķtiecīgi šķirojot!

SIA “AAS “Piejūra”” aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību atkritumu šķirošanai un izmantot uzstādītos dalīti vākto atkritumu konteinerus savā tuvākajā apkaimē. Pareizi šķirojot atkritumus, derīgos materiālus (iepakojumus) ievietojot attiecīgās krāsas zvanveida konteinerā (dzeltenajā vai zaļajā), iedzīvotāji var samazināt izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu (nepalielinot atkritumu noglabāšanas (DRN) izmaksas), savukārt apsaimniekotājs – ietaupīt līdzekļus par dalīti vāktā iepakojuma pāršķirošanu un noglabāšanu.

Ja līdz šim “AAS “Piejūra”” apsaimniekoja SIA “Eco Baltia Vide” uzstādītos zvanveida konteinerus stikla iepakojuma savākšanai, tad šobrīd līguma attiecības ir pārtrauktas un  SIA “AAS “Piejūra”” sakārtos dalīti vāktā iepakojuma šķirošanas laukumus, saskaņojot adreses un to nepieciešamību ar pašvaldībām, un izvietos savus zvanveida konteinerus dalīti vāktajam iepakojumam.

printēt Lasīt visu ziņu

Apstiprināts cenrādis zemes nomas maksas pakalpojumiem12.08.2019

2019. gada 25. jūlija domes sēdē ar lēmumu Nr.8 (protokols Nr.1) “Par zemes nomas maksas pakalpojumu cenrāža apstiprināšanu Kandavas novadā”, deputāti apstiprināja zemes nomas maksu Kandavas novada teritorijā (papildus maksājot PVN un nekustamā īpašuma nodokli. 

Turpmāk 1 ha zemes noma attiecīgajā teritorijā maksās:

1.1. Kandavas pilsētas teritorijā 63,00 (sešdesmit trīs 00 centi) eiro;

1.2.  Kandavas pagasta teritorijā 65,00 (sešdesmit pieci 00 centi) eiro;

1.3. Cēres pagasta teritorijā 64,00 (sešdesmit četri 00 centi) eiro;

1.4. Matkules pagasta teritorijā 65,00 (sešdesmit pieci 00 centi) eiro;

printēt Lasīt visu ziņu

Centrālās Vēlēšanu Komisijas reģistrētās vēlētāju iniciatīvas parakstu vākšanai13.08.2019

Demokrātiskās iekārtas pamats ir iedzīvotāju informēšana. Satversmes 90.pantā  noteikts: “ Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības”.

Latvijas Satversme paredz īpašu konstitucionālu procedūru – vēlētāju parakstītu likumprojektu iesniegšanu, kurus Saeima nevar neskatīt. Šobrīd Latvijas pilsoņiem ir iespēja paust savu viedokli Centrālās Vēlēšanu komisijas reģistrētās  divas iniciatīvās:

1) Grozījumu likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” atcelšanu

Likums par 2012.gada 8.novembra likuma Grozījumi likumā Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu atcelšanu (31/08/2018)

Nosaukums: Likums par 2012. gada 8. novembra likuma “Grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu”” atcelšanu

printēt Lasīt visu ziņu

Zemītes pamatskola strādās ar Montesori apmācības elementiem 12.08.2019

Vasara ir laiks, kad visi pedagogi bauda atvaļinājumu, bet Zemītes pamatskolas skolotājiem un skolotāju palīgiem jūlija mēnesis bija mācību laiks. Jūlijā  10 Zemītes skolas pedagogi un to palīgi apguva Montesori apmācības prasmes, lai jau ar jauno mācību gadu tās varētu pielietot pirmsskolā un sākumskolas klasēs.

Montesori apmācības ietver sevī darbu ar īpaši izstrādātiem attīstošiem materiāliem, kas aptver 5 pamatjomas: praktiskā dzīve, sajūtas (maņas), valoda, matemātika, kultūra un dabaszinības. Mācību laikā kursanti iejutās bērna lomā un izspēlēja metodiku darbā ar šiem materiāliem.  Īpaši aizraujošs bija darbs ar matemātikas materiālu.  Ja praktiskās dzīves un valodas materiālu var izprast, izlasot metodisko literatūru, tad darbā ar matemātikas materiālu bija nepieciešams izspēlēt katru soli, lai atklātu, cik daudz interesantu variantu slēpj matemātiskās figūras un kā citādāk bērni var apgūt saskaitīt, atņemt un reizināt  jau bērnudārzā četrciparu skaitļu apjomā. Matemātikas materiāla apguvē piesaistījām arī pamatskolas matemātikas skolotāju, jo sapratām, ka daudz no šī materiāla varēs izmantot arī matemātikas  mācībām pamatskolā.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top